Nutria Squid

Nutria Squid

autor: Tomasz Bogdanowicz - Pike Terror Flies

Opis:
1. Na morskim haku (Ahrex SA270 Blueawater, rozm. 6/0) nawijam  w formie jeżynki duże pióro kogucie (siodło, schlappen). Tworzy ono podparcie pod kolejne etapy. Można zamiennie użyć włosów z ogona jelenia (bucktail)


2. Na utworzonej podstawie opieramy 3-4 pary krótkich siodłowych piór kogucich. Kalmary posiadają  10 ramion, z których dwa są wyraźnie dłuższe. Pióra wiążemy  gwiaździście - tak by  rozchodziły się na boki.


3. Dodajemy 2 wąskie, wyraźnie dłuższe szyjne  pióra  kogucie oraz 8-10 promieni z pióra strusia które mocujemy równomiernie wokół głównych ramion. To fantastyczny materiał, który pracuje w każdej fazie prowadzenia przynęty, a zwłaszcza w trakcie pauz. Na tym etapie dodaję także minimalną ilość delikatnego flesza, najchętniej z efektem UV.


4. Przywiązuję oczy, koniecznie duże (≥12mm). Najwygodniejsze są tzw Tab Eyes, ale można do zwykłych oczu dokleić stelaż ze sztywniejszej żyłki. Ważne, żeby można było odsunąć źrenice maksymalnie na tył muchy. Dodatkowo sklejam oczka z piórami (elastycznym klejem) i ustawiam je pod kątem 35-40 stopni  do osi haka. Dzięki temu ramiona kalmara będą jeszcze intensywniej pulsować w trakcie prowadzenia przynęty.


5. Tułów  wykonujemy z paska skóry nutrii ciętej w "poprzek" (tzw. cross cut). Można dodatkowo użyć dużego pióra koguciego w kontrastującym kolorze nawijanego równolegle z nutrią. Pasek nutrii powinien mieć  3-5 mm szerokości, w zależności od gęstości włosa.  Jak wiadomo, głowonogi mają  fantastyczną zdolność zmiany kolorów, więc tak naprawdę każdy schemat jest dozwolony, jednak najczęściej używane to odcienie beżu, białe, czarno-fioletowe.

Po dodaniu oczy krewetkowych mówimy na nie Squimp. Wtedy robi się krewetka z muchy. Squid/Shrimp. Squimp

 


Partnerzy i wspierający GM
Gamakatsu