Kuba Chruszczewski

Kuba Chruszczewski

 Nazywam się Kuba Chruszczewski i chyba należę do tych nielicznych szczęściarzy, którzy robią w życiu to, co lubią.
W moim przypadku jest to wędkarstwo muchowe. Zajmuję się tym zawodowo. Nieobce mi jest zajęcie przewodnika wędkarskiego, przez dziesięć lat pracowałem na specjalnym łowisku muchowym, a także – i przede wszystkim – wykonuję sztuczne muchy. To ostatnie zajęcie ma dla mnie szczególne znaczenie.
Na muchę łowię, odkąd w ogóle łowię, czyli gdzieś od zawsze. Zaczynałem na Rabie, mojej rzece życia, pod kierunkiem Taty – pierwszego nauczyciela. Zaczęło się od kleni i jelców, potem pierwsze pstrągi i lipienie. Ale około dwudziestu lat temu przekonałem się, że największą satysfakcję przynosi złowienie ryby na własnoręcznie zrobioną muchę. I od tamtego czasu doskonalę sztukę wykonywania sztucznych much. Obserwacja natury, doświadczenia na wszystkich typach łowisk, kontakty i wymiana doświadczeń z ludźmi oddanymi tej samej pasji, poszukiwania w światowej literaturze, niejednokrotnie już historycznej… No i oczywiście łowienie. Wszystko to składa się na niekończącą się przygodę, która nazywa się flytying.

Jeżeli potrzebujesz muchy suchej lub mokrej, nimfy albo streamera, jeżeli chcesz złowić troć, szczupaka, czy nawet głowacicę metodą muchową, to chętnie wykonam dla Ciebie muchy, jakie będziesz potrzebował . Niektóre wzory możesz obejrzeć w galerii. Ale to tylko przykłady. Zrobię także muchy według Twoich sugestii i wskazówek. Możesz też zdać się na moje doświadczenie – ze swoimi muchami odwiedzam wszystkie typy łowisk – rzeki górskie i nizinne, jeziora, pomorskie rzeki trociowe, ostatnio również morze. Moje konstrukcje wszędzie się sprawdzają. Potwierdza to liczne grono kolegów, muszkarzy, którzy z powodzeniem łowią na przynęty przeze mnie wykonane.
Polecam się również jako instruktor – w zakresie wykonywania muszek, ale również techniki wędkowania metodą muchową. Jeżeli istnieje potrzeba zorganizowania pokazu lub szkolenia dla koła wędkarskiego czy klubu, warsztatów dla początkujących, to chętnie służę.

Każdą muchę z katalogu Kuby można kupić. Indywidualne zapytanie można przesłać na adres mailowy: kuba2611@gmail.com

Wszystkie artykuły Kuby można przeczytać pod adresem: kubachruszczewski.galeriamuchowa.pl  linkMuchy autora

Krtek Kuba Chruszczewski 2024-04-21 14:41:00
MoonDi Kuba Chruszczewski 2024-04-21 14:23:00
Europe 12 0 Kuba Chruszczewski 2022-07-10 00:00:00
TB Kuba Chruszczewski 2022-07-03 00:00:00
Tadzik Kuba Chruszczewski 2021-09-14 00:00:00
Matuka Kuba Chruszczewski 2020-03-25 00:00:00
Partnerzy i wspierający GM
Gamakatsu